Тепла Підлога

Розрахунок необхідної кількості труб для системи

Коли вибір підходять саме вам труб зроблений, прийшов час зробити розрахунок необхідної кількості матеріалу. Для цього слід накреслити схему укладання. Робити це зручніше за все на міліметровому папері, переносячи на неї розміри кімнати в масштабі. Крім того, необхідно виміряти і нанести на схему всі великі предмети меблів, які ви не плануєте переставляти. Укладання труб теплої підлоги під ними не рекомендована. На останньому просторі потрібно намалювати схему прокладки труб. Найбільш поширеними є способи укладання «змійка» і «спіраль».

Укладання труб першим способом спроектувати і виконати значно легше, але він має один істотний експлуатаційний недолік. Справа в тому, що в цьому випадку теплоносій надходить у систему теплої підлоги з одного боку кімнати і поступово по змійці направляється до іншої. По дорозі вода в системі остигає, а значить, найближча до врізки частина підлоги буде нагріватися значно більше, ніж найвіддаленіша.

При укладанні труб «змійкою» система буде працювати нерівномірно – частини статі, які ближче всього до колектора, буде тепліше інших

Прокладка труб по спіралі дозволяє значно рівномірніше розподілити температуру за рахунок того, що труба від врізки прямує до центру кімнати, а звідти назад до колектора.

Така прокладка труб в підлозі практично не передбачає різких вигинів (тільки один раз), але і прямих ділянок не буде. Це дає можливість застосувати труби з великим радіусом вигину. А ось матеріал, який не тримає форму, доведеться часто кріпити

Слід врахувати, що довжина труб в одному контурі не повинна перевищувати 60 метрів. Інакше теплоносій буде занадто сильно остигати, і система не буде ефективною. Приміщення великої площі доцільно розбити на кілька секторів, в кожному з яких прокласти окремий контур.

Многоконтурный водяна тепла підлога – мінімальна відстань між трубами диктується, як правило радіусом вигину того чи іншого матеріалу.

Від стін слід відступити на 15-20 см і накреслити план прокладки труб. Відстань між сусідніми ділянками труби не повинна перевищувати 35 см, інакше прогрів підлоги буде нерівномірним. У середньому, труба діаметром 16 мм здатна прогріти на 10-15 см поверхні в обидві сторони від себе.

Після того, як готовий креслення необхідно розрахувати протяжність труби. Для цього достатньо виміряти її на схемі і помножити на масштаб.

 • Теплоізоляція. Під труби обов’язково необхідно прокласти шар теплоізоляції. Це може бути пінопласт або ЕППС.
 • Гідроізоляція. Мультифольга або поліетиленова плівка – гідроізоляція і додаткова теплоізоляція.
 • Демпферна стрічка. Укладається уздовж стін і між ділянками кімнати з різними опалювальними контурами. Вона призначена для того, щоб компенсувати розширення бетонної стяжки внаслідок нагрівання.
 • Арматурна сітка. Покликана зміцнити стяжку, і послужить основою, до якої будуть кріпитися труби.
 • Якірні дужки – спеціальні хомутики для кріплення труб.
 • Колектор для теплої підлоги. Це пристрій, який виконує функцію розподілу теплоносія по контурах. Якщо в системі декілька контурів різної довжини, колектор обов’язково повинен бути оснащений регулятором витрати. Це обумовлено тим, що при подачі рівної кількості теплоносія довгий контур буде грітися значно слабкіше, ніж короткий. У деяких випадках вода може зовсім не піти в більш довгий контур з-за високого гідравлічного опору.
 • Змішувальний вузол. Це пристрій необхідно в тому випадку, якщо не всі кімнати в будинку опалюються за допомогою теплої підлоги. У холодну пору року температура теплоносія, що подається на радіатори досить висока, а тепла підлога є низькотемпературної системою. Саме в смесительном сайті подається теплоносій розбавляється вже остившім до необхідної температури.

 

 

 • Коли весь контур покладений, підключіть другий його край до колектора.
 • Тепер необхідно провести випробувальний запуск системи. Для цього подайте в неї тиск, що перевищує робочий приблизно в 1,5 рази.
 • Якщо все гаразд, пора робити цементну стяжку. Для цього використовується цементно-піщаний розчин у пропорції 1:3 з додаванням пластифікатора. Необхідно просто залити ним підлогу, шаром до 30 мм В будівельних магазинах можна знайти «наливна підлога» призначений спеціально для систем теплої підлоги. Працювати з ним значно зручніше, але і ціна такої суміші значно перевищить вартість звичайного цементного розчину.
 • Залишилося тільки дочекатися висихання стяжки і підлогу готовий.

 

Основні правила розрахунку
Багато припускаються помилки, не враховуючи особливості роботи теплої підлоги. Ось деякі з них:
• На один контур має витрачатися труба довжиною не більше 120 м.
• Якщо теплі підлоги укладаються не в одній кімнаті, то середня довжина контура в кожному приміщенні повинна бути приблизно однаковою. Наприклад, варіант, коли у вітальні – 120 м, у спальні – 100 м, а на кухні – 50 м, в корені неправильний. Відхилення довжин один від одного не повинна перевищувати 15 м. Якщо ви використовуєте систему з різними довжинами, ефективність роботи контурів буде низькою.

 

 • Відстань між гілками вибирається відповідно з температурним режимом системи опалення. Найчастіше це залежатиме від регіону, де побудований будинок. Середній показник, який береться за основу – 15 см. У північних районах він може становити 10 см, а в південних – 25-30 см. На півночі тепла підлога як основне джерело тепла не застосовується. Тут потрібне комбінований підхід.
  І останнє, що стосується розрахунку використовуваної труби. Такий показник, як розташування і щільність на 1 м2- один з найважливіших. Вважається, що на 1 м2 має припадати 5 м трубопроводу. Фахівці запевняють, що це оптимальний варіант укладання. Вище вже розглядалося питання відстані між контурами. Саме воно і стане основою розрахунку кількості необхідних елементів. Мається на увазі не тільки труба, але і кріплення.
  І ще один момент, необхідний при складанні розрахунку – це відстань від стін до контуру теплої підлоги. Середнє значення – 20 см плюс-мінус 5 см.
 • 120 м на один контур, при цьому щільність складе 5 м на 1 м2. Таке співвідношення використовується, якщо застосовується труба з внутрішнім діаметром 20 мм.
  • 65 м на контур при щільності 10 м на 1 м2. Діаметр труби – 16 мм.
  Якщо використовується здвоєна схема укладки, яка вважається сьогодні оптимальною, кількість труб збільшується вдвічі. Здвоєна система – це укладені поруч дві труби – подачі і обратки

Бренди з якими працюєм:сігмалі(польща),кермі kermi(німеччина),вавін(чехія),герц Herz(австрія), джіакоміні(італія), TECE (німеччина), Rehau (німеччина).

 

З Повагою,

Дирекція компанії Warm Tap

Життя наповнене теплом!

manager@warmtap.com.ua

warmtap.m@gmail.com

тел. +38099-012-77-60 Володимир, 099-648-79-80 Роман.

тел. +38068-615-51-58 Володимир 067-439-34-97 Роман.

сайт: warmtap.com.ua